logotype

Tájékoztató a Göcsej Sportegyesület közgyűléséről

Tájékoztató a Göcsej Sportegyesület közgyűléséről

Ismét eltelt egy év és mi számot adhattunk az elért élményeinkről, sportteljesítményeinkről. A számítógépen vezetett túranyilvántartásunkban immár az eltelt 11 év minden eseménye rögzítve van, így év végén könnyedén összevethetjük az eltelt éveket, statisztikákat készíthetünk. Ismét egy eredményes éven vagyunk túl. Egyesületünk tagjai közül tavaly 10 fő ért el újabb minősítést, ezzel tovább erősödött egyesületünk a minősített tagság terén. (12 bronz, 31 ezüst, 19 arany, 14 érdemes, 1 kiváló). Így jelenleg tagságunknak 84,6%-a rendelkezik valamelyik minősítéssel. A 2008. évihez viszonyítva egyesületünk taglétszáma hasonló volt, akkor 98-an, tavaly 91-en voltunk. Tavaly 15 fő hagyta el egyesületünket, akik közül 4 rendelkezett minősítéssel, tehát az új tagokkal együtt is picit csökkent a létszámunk.

Egyesületi tagok száma: 91 fő (ebből 26 fő egyetlen túrán sem vett részt, és 28 fő ért el 500 pont feletti minősíthető eredményt. A 28,6 % inaktív fő aránya hasonló elmúlt évekhez képest, viszont tavaly az 500 pont felett teljesítők létszáma sajnos lecsökkent 2/3-ára)

A 1103 résztvevő 1451 túranapon vett részt, 67 594 MTSZ pontot teljesítve.
A részvételek megoszlását tekintve 776 tag és 327 vendég volt.

A résztvevők száma 86%-a az előző évinek, igaz 83%-al kevesebb túranapon is vettünk részt. Az összesített MTSZ pont ezek függvényében 71%-a lett az előző évinek.

Szakág:
Táv/Időtartam:
Szintemelkedés
 
Gyalogtúra
20,356 km
475 km
65,7 %
Síelés
1,527 óra
-
13,6 %
Vadvízi evezés
3,754 km
-
9,4 %
Magashegyi túra
720 óra
164 km
7,7 %
Túrakerékpár
4,622 km
10 km
3,6 %

Az szakágak közti pontmegoszlás tekintetében az előző évekhez képest ez egy eléggé különös év volt. Tavaly még a magashegyi túra szakágban szereztük a legtöbb pontot és ez az idén látványosan a 4. helyre esett vissza. Az okok mindenki előtt ismertek… Így viszont többet gyalogtúráztunk, eveztünk és síeltünk…

Többnapos túrák esetében

55 nap vándortúra (Zala-Rába völgyi kerékpárút, Fogarasi havasok)
92 nap csillagtúra (Zselic, síelések)

Sátorozás alkalmával

89 éjszaka állótábor (Moldva)
106 éjszaka mozgótábor (Moldva, Rába, Tisza)

Tavaly negyedére csökkent a többnapos túrák száma és sátorozáskor a mozgótáborozást részesítettük előnyben.

Néhány statisztikai érdekesség:
Legtöbb résztvevő: Válicka 40 és résztávjai 66 fő (55 vendég), Márciusi Ifjak túra 36 fő (18 vendég), Pongrác János emléktúra 29 fő (15 vendég), Dobronaki gasztrotúra 22 fő (2 vendég), Írottkő teljesítménytúra 20 fő
A több napos túráinkon: Zselic 11+1 fő, Sommeralmi síelés 11+26 fő
Legtöbb túranap: Boncz István Tamás 45 nap, Murányi Mihály és Paál Éva 39 nap, Takács Miklós 38 nap
Legmagasabb csúcs: Wiesbachhorn (3750 m) Medvegy Zoltán
Leghosszabb táv: Rockenbauer 130 Hajdú Imre és Lőrincz Veronika
Kinizsi 100 Takács Miklós, Lakatos István, Lőrincz Endre, Lőrincz Veronika, Tompa László

A DDK-t teljesítették: Paál Éva és Murányi Mihály

Az alábbiakban közöljük 2009. évben minősítést elért ill. felterjesztett sporttársak névsorát:

Bronzjelvényes természetjáró: legfeljebb 1 éven belül teljesít 500 pontot (5 fő)
Józsa László, Kámán Edit, Kórodi Józsefné, Kórodi József, Vígh Dóra

Ismételten teljesítették az adott szintet (4 fő): Berta Ottília, Kökény Mihály, Hajdú Imre, Vörös Tibor

Ezüstjelvényes természetjáró: legfeljebb 1 éven belül teljesít újabb 800 pont (1 fő)
Kámán Edit

Ismételten teljesítették az adott szintet (14 fő): Bartal Géza, Berkes Mariann, Gelencsér Gabriella, Geráth Sándor, Háryné Dajka Katalin, Jordán Ildikó, Medvegy Zoltán, Murányi Mihály, Paál Éva, Pápai Jánosné, Szalai Gábor, Szittár Antal, Tompa László, Tóth Krisztina

Aranyjelvényes természetjáró: legfeljebb 2 éven belül teljesít újabb 2300 pontot. (1 fő)
Lőrincz Veronika

Ismételten teljesítették az adott szintet (3 fő): Boncz István Tamás, Dr. Rupa Melinda, Takács Miklós

Érdemes természetjáró: legfeljebb 3 éven belül teljesít újabb 4000 pontot. (4 fő)
(Ebből 1000 pontot táj- vagy országismertető túramozgalomban vagy más szakágban kell teljesíteni az aranyjelvényes fokozatnál leírt feltételek szerint. A gyalogos szakágban feltétel az Országos Kéktúra teljesítése.) Bartalné Dr. Mentes Judit, Lakatos István, Lőrincz Endre, Pápai János

Göcsej SE legjobb túrázója címet az egyes korcsoportokban a tavaly elért teljesítményeik alapján a következő sporttársak érdemelték ki:

Gyermek és ifjúsági: Bartal Áron
378 pont
Felnőtt: Boncz István Tamás
2608 pont
Senior: Takács Miklós
2840 pont

Sporttársainknak gratulálunk az elért teljesítményeikhez

és kívánunk további túrázásaikhoz kitartást, jó erőt és egészséget!

2020  Göcsej Sport